Başkanın Mesajı

Saygıdeğer Arkadaşlarım, 

 

1983 yılında değerli ortağım Sayın Ramazan AKTAŞ ile birlikte çıktığımız yolculuktaki ortak gayemiz, ekmek paramızı kazanırken milletimize ve ülkemize faydalı olacak bir şirket ve  çalışma ortamını da ihdas edebilmekti. 

Bugün geriye dönüp Silter’in katettiği uzun yola şöyle bir baktığımda; bulunduğu sektörlerde öncülük eden, pazarı sürekli ileri taşıyıp peşinden sürükleyen, patentleri, faydalı modelleri, yenilikleri ve inovatif imalat metodolojisiyle üretiminin yarısını ihraç edip ülkesine döviz kazandıran onlarca markayı, değişen dünyada yaşanılan çetin mücadeleleri ve zorlu merhaleleri gözümün önüne birer birer getirdiğimde Allah'a mütemadiyen şükretmekten kendimi alamıyorum. 

 

Bir firmayı ayakta tutan nedir sorusunu kendime sorduğumda, hep aynı cevap aklıma gelmiştir: 

Sadık müşteriler, Sadık çalışanlar ve Sadık tedarikçileridir. 

Yani klasik 3S formülü. 

Yeterli mi?

Hayatta kalmak için, belki evet!  

Peki ya yetinmeyip, bulunduğun sektöre ve ülkene daha da faydalı olmak istiyorsan?

İşte o zaman sana verilenleri, fazlasıyla  sektöre geri döndürmelisin.

Nasıl mı? 

Her gün bir önceki günden daha yenisini, daha kalitelisini, daha kullanıcı dostu olanını, daha çevre dostu olanını üretmeye çalış! 

Yani sen de müşterine sadık ol! 

Bencil olma! Çalışanına saygı duy ve onu önemse ve onunla adil bir şekilde paylaşarak sen de çalışanına sadık ol! 

Tedarikçilerinle yol ve hayal arkadaşı ol! Onların lokomotifi ol ve nereye gidersen onları da peşinden sürükle! Sen büyürken, onları da büyüt! Yani sen de tedarikçine sadık ol. 

Sana verilenleri sadakatle paylaşmak, sana paylaşılacak yepyeni ufuklar, hayaller ve ulaşılacak yeni hedefler sunacaktır. Bu biteviye devam eden sürdürülebilir paylaşım döngüsü, maddi tüm değerlerin ötesinde, bir iş insanının sahip olabileceği başarı ve iş tatmininin şahikasını oluşturur. 

 

Benimle bu hissiyatı paylaşarak omuzdaşlık eden başta çok değerli ortaklağım Ramazan AKTAŞ Bey’e sonrasında en büyük özvarlıklarımız olan kıymetli çalışanlarımıza, yol arkadaşlarımız  tedarikçilerimize ve velinimetimiz müşterilerimize sonsuz teşekkür ederim.

 

Muzaffer SERENLİ

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı